Fotosessioonid vee all

Kuidas näeb välja privaatne veealune fotosessioon

// Author: admin // 1 Comment

Käesoleva artikliga soovin tuua veidikene selgust, kuidas näeb välja üks veealune fotosessioon erabasseinis, mida peab teadma, mida kaasa võtma ning mida tähele panema sessiooni ajal.

Alustame siis täiesti algusest. Nagu üks õige fotosessioon saab ka veealune sessioon alguse ideest. Seega juba aega broneerides arutame läbi tekkivad ideed, lavastused ja mõtted, milline võiks olla fotosessiooni läbiv idee. Kas soovid vee all mängida sportlast, õrna inglikest, kuratlikku vampiiri, sensuaalset buduaari või keda iganes.

Kui oleme kokku leppinud aja, paika pannud raamideed, on aeg mõtlema hakata meigi peale. Meie suurepärased meigikunstnikud on alati valmis teile pakkuma professionaalset veealust meiki koos ilusate Swarowski kristallidega ja kehamaalingutega, mis annavad pildile palju juurde ning sulanduvad paremini sessiooni temaatikaga. Veealune meik peab olema veidike teatraalsem, tugevam, erksam, peaaegu nagu lavameik. Samas tuleb meiki tehes alati jälgida seda, et kui plaanitakse kasutada erinevaid aksessuaare ja kleite, peaks tehtav meik ja maalingud sobituma nende kõikide erinevate detailidega. Nagu öeldakse, less is more, kuid liiga tagasihoidlikuks ka jääda ei saa. Ajaliselt võtab korralik veealune meik aega umbes kaks tundi ning kui tehakse ka kehamaalinguid, tuleb jälgida, et selle peale enne basseini minekut ei pandaks kitsaid riideid, mis maalinguid rikuvad. Lisaks paneme meigile ja maalingutele peale 15 minutit enne vette minekut spetsiaalse veekindla  aine, mis aitab meigil ja maalingutel paremini vee all püsida.

Nii, nüüd on siis teil meik peal ja olete valmis kaamera ette tulema. Alguses soovitame kasutada selliseid riideid ja aksessuaare, mis rõhutavad kõige paremini tehtud meiki ja kehamaalinguid, kuna ajapikku siiski võivad maalingud veidi kuluda. Seega alustame portreedest, pesust, bikiinidest jne  kergetest riietest, sõltuvalt sessiooni teemast ja iseloomust. Enne vette minekut annan infot, kuidas ja mismoodi pildistamist alustame, kuidas vee alla läheme ja kus paikneda, samuti näpunäiteid kehahoiaku kohta, kuidas vältida teatud aspekte, korrigeerida näomiimikat ning kuidas kõige loomulikum jääda. Kuid eks see kõik ole selline kiire teoreetiline seletamine, kõik tuleb siiski omal nahal järgi proovida.

Kõige levinum arvamus täiskasvanud modellide seas on see, et nemad vee all silmi avada ei suuda ning üleüldse nemad sellise asjaga kunagi hakkama ei saa. Võin selles osas teie kõikide rahustuseks öelda, et ka kõige suuremad kahtlejad on hakkama saanud. Mõnel tuleb kõik välja loomulikult esimesest vee alla mineku hetkest, teisel võib see aega võtta 30-45 minutit. Ärge ehmuge, kui esimese korraga kohe välja ei tule, inimkehal võtab veidi aega, et kohaneda uue keskkonnaga ning olla seal veel ka loomulik. Olen näinud fantastilisi transformeerumisi, kus algsest punnis põskede ja puristavast modellist on saanud veidi aja möödudes sensuaalselt poseeriv näkineid. Seejärel kehtib siis tüüpiline väljend, et alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama, kuna kui modell tunneb ennast juba hästi vees, siis tekib tal meeletu hasart poseerida veel, teha paremini ja rohkem. Ühesõnaga harjutamine teeb meistriks, niiet senise kogemuse põhjal ei ole teil vaja karta midagi ja hakkama saavad kõik.

Nüüd olete siis vees, valmis poseerima ning hakkame pildistama. Jooksvalt saame korrigeerida teie poose, asendeid, valgust ning kõiki muid aspekte, mille kaasabil me jõuame selle tulemuseni, mida planeerides üritasime saavutada. Kui kodutöö on korralikult tehtud ja ideed läbi mõeldud, siis on ka modellil palju lihtsam juba mõelda nende pooside peale mida peaks võtma, et saavutada soovitud tulemust. Loomulikult ei saa kõike ette planeerida ning tuleb minna vooluga kaasa, lasta nii enda keha kui vaim vabaks ning leida jooksvalt parimaid poose ja lahendusi.  Mis puudutab aga minupoolset juhendamist, siis nagu ka koolist mäletate, liigume lihtsast keerulisema poole. Sama kehtib ka veealuse poseerimise kohta, kus õpime step-by-step erinevaid detaile, kuidas vee all kõige loomulikum välja paista.

Mida peaks arvestama on asjaolu, et kuigi basseinivesi on suhteliselt soe, võib pikapeale veidi jahe hakata. Reeglina pole modellidel väga palju midagi seljas ning soovitav on alati kaasa haarata hommikumantel või mingi suurem rätik, mida siis võtete vahel veest väljas olles umber panna. Osadele olen isegi soovitanud kaasa võtta väike Jägermaister, mis veidi seespidist sooja tekitab ning ka lõdvestab. Loomulikult seda siis neile, kes oma autoga ei tule.

Sessioonile tuleks siis kaasa võtta kõik riided ja aksessuaarid, mis võiksid antud kokkulepitud teemasse sobida. Riiete valikul peaks lähtuma sellest, et need oleksid kerged, hõljuvad ning mis paistaksid silma valitud tausta peal. Buduaari pildistamisel mängime väga palju kangastega, millega siis on võimalik tekitada lendlevaid effekte ning vajadusel “varjata või näidata”. Seega ei pea naised buduaari pildistamisele tulles ennast “tippvormi” ajama, kuna vee all on võimalik esile tuua ja rõhutada just neid kehavorme, mida modell soovib. Samuti kõikide riiete või pesu juurde on võimalik  võtta kaasa näiteks kingad, mis teevad teatud olukorras naise jala elegantsemaks.

Sessioon kestab kokku kaks tundi, mille jooksul siis teeme sõltuvalt modellist, sessiooni keerukusest ja lavastustest 200-400 võtet. Rõhutan kindlasti siinkohal, et tegelikult ei ole väga tähtis kui palju me võtteid teeme, vaid tähtis on see, kui kvaliteetsed ja sisukad need võtted tulevad.

Julgustan kõiki tüdrukuid, poisse, naisi ja mehi tulema proovima veealust fotosessiooni, see ei ole nii keeruline kui see algselt tundub ning lisaks sellele olete kogenud midagi uudset, midagi erilist ning läbi selle saate hulgaliselt põnevaid pilte, millest jääb kustumatu mälestus.

Martin Koot
Aquaphoto fotograaf
martin@aquaphoto.ee

1 comment

  1. pildistamine - 20/12/2013 12:25

    Huvitav mõte ja väga hea teostus!

    Reply

Have your say