Fotosessioonid vee all

Nõuanded valmistumaks “Smash the Cake” fotosessiooniks

// Author: admin // 0 Comments

Juhuu, teie pisike hakkab tähistama oma esimest sünnipäeva ning seda oleks fantastiline jäädvustada ühe “Smash the Cake” fotosessiooni raames, kuhu just Teie lapse eripärasid silmas pidades on eritellimustordi valmistanud Sweetness Nomid.

Millal oleks siis õige hetk hakata mõtlema sessiooni broneerimise peale? Soovitatavalt kui laps saab 10 kuuseks, tuleks paika panna ja broneerida kuupäev ning alustada ettevalmitusi.

Alljärgnevalt toon teieni mõned soovitused ja nõuanded, mida võiksite silmas pidada “Smash the Cake” sessioonile tulekul:

1. Kui tordi fotosessioon langeb samale päevale päevakangelase sünnipäevapeoga, siis on alati hea kui teil oleks varutud ka tagavara riietus, kuna võin julgelt öelda, et pärast tordiga “tegelemist” ei ole riided kõige puhtamad 😉

2. Ürita pakkuda lapsele vähemalt 2 korda varasemate nädalate jooksul kooki maitsta. Siis ei ole tegemist päris esimese korraga, mil laps torti proovib ning tegemist oleks juba tuttava maitsega ning laps suudab sessioonil pakutavat torti suurema entusiasmiga omaks võtta.

3. Soovitavalt võiks vanemad mõelda mõnedele dekoratsioonidele, kas siis lapse nimega bannerid või mõned beebile iseloomulikud esemed. Enamus emasid siiski eelistab “less is more” põhimõtet ning armastab just sellist tort ja laps kontseptsiooni. Valik on alati teie ning võite julgelt konsulteerida ja soovitusi küsida erinevate dekoratsioonide osas.

4. Fotosessioon peaks aset leidma siseruumis, kus toa põrand oleks lihtsasti puhastatav. Samuti peaks olema võimalus last pesta pärast sessiooni, kuna võite kindel olla, et puhtaks ta ei jää. Koduloomad võiks olla teises toas, kuna tort tundub ka neile väga isuäratav 😉

5. Parim koht pildistamiseks võib olla teie korteri või maja elutuba ning minimaalselt võiks ruumi olla 2×3 meetrit vaba pinda.

6. Reeglina pildistan Smash the Cake sessioone valgel taustal, et nii laps kui tort võimalikult hästi esile tuleks ning ei oleks taustamüra, kuid kui teil on mingi erisoov tausta värvi osas, siis sesssiooni broneerimisel oleks hea seda teada, et saaks vajalikke ettevalmistusi teha.

7. Kui lapsel juhtub tulema palavik sessioonipäevaks, siis tuleks pildistamist edasi lükata mõne päeva võrra. Kui laps ei tunne ennast hästi, siis pole loota ka head tulemust fotode näol. Valmis tehtud tort tuleks säilitada külmkapis ning proovime leida vaba aja mõne päeva möödudes kui laps ennast paremini tunneb ning saame kasutada sama külmikust võetud torti.

8. Teil võiks olla käepärast mõned lapse lemmikmaiustused, mida me saame vajadusel tordi sisse või peale panna, et äratada lapses suurem huvi tordi vastu kui ta mingil põhjusel ei ole nõus torti ekspluateerima hakkama 🙂

9. Pane valmis topsik lapse joogiga, kuna suure tordisöömise vahele on mõnus ka oma kurku kasta kosutava joogiga.

10. Pane valmis lusikas kui lapsel peaks olema vaja abi tordi sisse kaevumisel. Mõned lapsed on väga puhtusearmastajad ning neil on probleeme “tordi hävitamisega” ning vajavad veidi abi kogu fotosessiooni huvitavamaks muutmisel 🙂

11. Mõtle kõikidele nippidele, mis võiks lapse tähelepanu köita ning naerma ajada. Mõnedel lastel on raske ühe koha peal istuda ning konsentreeruda, seega oleks vaja tema tähelepanu endale tõmmata mõne vaid vanematele teada tuntud nipiga.

12. Juhul, kui soovite ise sessiooniks tordi valmistada, siis vältige shokolaaditorte, kõvasid dekoratsioone ning üritage teha tort võimalikult lihtne ja pehme.

13. Smash the Cake torti on Sweetness Nomidelt võimalik tellida ka suhkruvabana, asendades teatud komponendid kas näiteks meega või mõne muu loodusliku ainega. Vastav soov palun kindlasti esitada sessiooni broneerides.

14. Sessiooni broneerimisel mõtle juba läbi, millise kleidi või kostüümi te lapsele selga panete, kuna see võiks kokku sobituda tordi värvi ning dekoratsioonidega. Korralikult läbimõeldud plaan aitab saavutada parimat lõpptulemust 🙂

Mõnusat tordipurustamist
Martin Koot

Have your say